Haber

Seyyar Manav Sokakta Patlıcan Satıyor

Adana’nın Kozan ilçesinde seyyar manav olarak sokaklarda satış yapan İshak Avcı, Afrika sıcağına aldırış etmeden termometrelerin 50 dereceyi gösterdiği kentte patlıcan satmak için sokaklarda dolaştı. Kirazın 30 TL’den satıldığını belirten Avcı, patlıcanın 7.5 TL’den satılmadığını belirtti.

Kozan sokaklarında her gün seyyar manav olarak dolaşan ve ekmek teknesi için güçlü hava üslerinde çalışan İshak Avcı, Afrika sıcağında da dinlenmedi. Mahallenin yöresel eserlerini sokak sokak müşterilerine ulaştırmak için fazla mesai yapan Avcı ise nadide meyvelerin satıldığını, ucuz gıdanın satılmadığını anlatarak sitem etti.

Seyyar manav İshak Avcı, “Hava sıcak ama yapacak bir şey yok, hayat devam ediyor. Her gün başka bir ürün satıyorum. Akşamdan bıktım. 30 TL’ye kiraz alıyorlar ama patlıcan satamıyorum” dedi. 7.50 TL’ye, ucuz buluyorlar herhalde. ekonomi Fena deneniyor ama kiraz 30 TL’den satılıyor. Patlıcan satılmaz. Kimse sıcakta dışarı çıkmasın, ben şapkayla geziyorum, şapka sıcaktan koruyor. Verdiklerin için Tanrı’ya şükret. Artık meyve pahalı, sebze ucuz” dedi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu