Yaşam

Netflix Türkiye’ye Şifre Paylaşım Yasağı Getiriyor: Ortak Hesap Kullananlar Yeni Üyelik Almak Zorunda Kalacaklar!

7’den 70’e herkesin severek izlediği ünlü sinema ve dizi platformu Netflix, geçtiğimiz aylarda bazı yeni ekonomik kararlar alacağını duyurmuştu. Bu kapsamda ünlü şirket, bir kişinin ek bir bedel ödemeden başka bir kullanıcının hesabına giriş yapmasını engellemek için şifre paylaşım yasağı uygulamıştı. Haziran ve Temmuz aylarında başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok bölgede yeni kısıtlamalarını uygulamaya başlayan Netflix, bu hafta itibarıyla Türkiye’de ortak kullanılan hesapları devraldı. Detaylar burada…

Sevilen dizi ve film içerikleriyle tanınan Netflix dijital platformu, geçtiğimiz aylarda bazı ülkelerde uyguladığı şifre paylaşım kısıtlamasını ülkemizde de hayata geçirdi.

Herhangi bir bedel ödemeden başka bir kullanıcının hesabı üzerinden içeriklere erişen kişilerin ekonomik yükünden şikayetçi olan şirket, yeni kısıtlamasıyla ortak hesap kullanımını neredeyse sonlandıracak.

Şirket, farklı evlerde yaşayan ancak aynı Netflix hesabını kullanan kişilere şifre kısıtlamaları uygulayacak. Yani hesap sahibi sadece evinde veya yakınında kullandığı cihazlardan platforma giriş yapabilecek.

Bu sayede ortak hesap kullanımını büyük ölçüde kısıtlayan şirket, şifrelerini paylaşmak isteyen kullanıcılardan 3 dolar ek ücret talep edecek.

Paylaşılan verilere göre geçtiğimiz aylardan bu yana birçok ülkede uygulanan kısıtlama, şirket için oldukça olumlu sonuçlar getirdi.

Ünlü platform, geçtiğimiz yıl 1 milyon abonesini şifre yasağıyla birlikte gelen 6 milyon yeni aboneyle telafi ederek ekonomik sıkıntılardan büyük ölçüde kurtulmaya başladı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Paylaşılan bir Netflix hesabınız var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu