Ekonomi

Kadınlar Mesleki Eğitim Yoluyla İstihdama Teşvik Edilecek

Üniversiteli İşadamları Derneği (KİD) ve Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında eğitimsiz ve işsiz kadınlar, aşçılıktan satış danışmanlığına kadar birçok alanda mesleki eğitim alacak. .

Bölgeden yapılan yazılı açıklamaya göre, KİD ve ASO 1. OSB Sürekli Eğitim Merkezi (ASO-SEM) ortaklığında hayata geçirilen “NEET’lerin Bireysel ve Mesleki Becerilerinin Geliştirilerek İstihdam Edilebilirliğinin Artırılması” projesinin açılış toplantısı, TED Koleji İncek Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen projenin açılış toplantısına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Oğuz Tuncay, ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Akdaş katıldı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, temsilcileri ve konuklar.

Proje kapsamında 18-29 yaş arası eğitimsiz ve çalışmayan kadın katılımcılara aşçılık, yönetici asistanı ve perakende satış elemanı alanlarında mesleki eğitim verilecek. Söz konusu programın ardından verilecek 3 aylık işbaşı eğitiminin ardından katılımcıların işe alım süreçleri başlayacak. Katılımcılara eğitim boyunca günlük 10 Euro harçlık verilecektir. Bu eğitimlerde başarılı olan 20 kursiyer 1 hafta boyunca Avrupa’da eğitim alacak.

Söz konusu projeye başvurmak isteyenler “[email protected]”, “[email protected]”, “[email protected]” internet adresleri üzerinden ilgili koordinatörle iletişime geçebilirler. Adaylarla görüşmeler 8-12 Şubat’ta Üniversiteli İş Adamları Derneği’nde, 9-13 Şubat’ta ise Ankara Sanayi Odası 1.OSB Daima Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Eğitimler 19 Şubat’ta başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu