Haber

İtalyan özel kuvvetleri göçmenlerin alıkonduğu Türk gemisini kurtarma operasyonu başlattı

Crosetto, katıldığı bir forumda, Türkiye’den Fransa’ya gitmekte olan İtalya açıklarında müdahale edilen Türk gemisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

krosetto, “Napoli yakınlarında kaçak göçmenler tarafından alıkonulan bir Türk gemisi var. İtalyan özel kuvvetleri gemiye müdahale ediyor. Geminin kontrolünü yeniden ele geçirdiler ve mürettebatı serbest bırakıp kaçak göçmenleri etkisiz hale getirmeleri gerekiyor. . Nasıl geliştiğini bilmesek de 2-3’ü silahlı 15 kaçak göçmen var. Bu kişiler 22 mürettebatı gözaltına alarak Türk gemisinin kontrolünü ele geçirdiler. Brindisi’de konuşlu özel kuvvetler müdahale etti.” sözlerini kullandı.

İtalyan basınında yer alan haberde, söz konusu kaçak göçmenlerin uyruğunun bilinmediği ve mürettebatın kilitli kaldıkları kompartımandan acil yardım çağrısı yapması üzerine özel kuvvetlerin operasyon düzenlediği belirtildi. gemi.

Etkinlik

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bugün saat 11.20 sıralarında DFDS Denizcilik ve Taşımacılık AŞ yetkililerinden Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezine (AAKKM) yapılan bir ihbarda, “Yalova’dan yola çıkan Türk bayraklı GALATA DENİZYOLU’nda yaklaşık 15 gün. Fransa’nın Sete Limanı’na yapılan açıklamada, kaçan şahsın tespit edildiği, firarilerin ellerinde olası kesici aletlerle gemide dolaştıkları, kameralarla belirlendiği, gemi işçilerinin kendilerini oturma odasına kilitledikleri bildirildi. ve makine dairesi ve onlara güvendi.

Açıklamada, geminin kaptanı ve şirket yetkilileri ile yapılan değerlendirme sonucunda AAKKM MRSC Ajaccio (Fransa) ve MRCC Roma (İtalya)Gemi şirketi yetkililerinin talebi ve MRCC Roma’nın onayı doğrultusunda geminin İtalya’nın Napoli limanına doğru rotasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, “Gemi ile ilgili olarak MRCC Roma tarafından talep edilen Gemi Güvenlik Planı dahil diğer belgeler kendilerine iletilmiştir. Geminin saat 17:00’de Napoli’ye varması planlanmakta olup, İtalyan güvenlik birimleri gerekli müdahaleyi planlamaktadır. Konu, Bakanlığımız ve ilgili kurumlarca tespit edilerek takip edilmektedir.” terimler kullanıldı.

dogubayazithaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu