Haber

Çanakkale’de yangın devam ediyor mu? Çanakkale’de çıkan yangın söndürüldü mü?

Çanakkale Yangın devam ediyor mu? Antalya’nın Kemer ilçesinde 4 gündür devam eden orman yangınına, İzmir’in Kınık ilçesindeki Çanakkale de eklendi. Ekipler gece boyu devam eden çalışmalarını sabah saatlerinde de sürdürürken, Kınık’ta 3 mahalle boşaltıldı. Çanakkale’de sabahın ilk ışıklarıyla birlikte çekilen görüntülerde geniş bir alanın küle dönüştüğü görüldü. Peki Çanakkale’de yangın devam ediyor mu? Çanakkale’de çıkan yangın söndürüldü mü?

ÇANAKKALE’DE YANGIN SÜRÜYOR MU?

Çanakkale’de 9 saattir devam eden orman yangınında son durum drone ile görüntülendi. Merkeze bağlı Sarıbeyli köyü yakınlarındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine 35 sprinkler, 5 dozer, 8 ilk müdahale aracı, 8 su ikmal aracı, 4 iş makinesi ve 300 işçinin yanı sıra çevre belediyelerin itfaiye ekipleri ile TOMA ve itfaiye grubu sevk edildi. İl Jandarma Komutanlığı için Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde bölgeye sevk edildi.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Orman Bölge Müdürü Enver Demirci ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Sadi Akman ile bölgeyi ziyaret etti. Dün gece saat 22.30 sıralarında başlayan yangın, hava desteğinin yanı sıra gün doğumuyla birlikte başladı. Öte yandan yaklaşık 9 saat süren yangında son durum drone ile havadan görüntülendi.

mentese-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu