Ekonomi

Borsa güne düşüşle başladı

Açılışta BIST 100 endeksi önceki kapanışa göre 70,93 puan ve yüzde 1,42 kayıpla 4.937,65 puana geriledi.

Bankacılık endeksi yüzde 1,30, holding endeksi yüzde 1,44 azaldı. Kesilen endekslerin ortasında en çok kazandıran yüzde 2,27 ile taş, toprak olurken, en çok kazandıran ise yüzde 4,56 ile bağlantı oldu.

BIST 100 endeksi dün 5.311 puana yükselse de bu seviyeden gelen satışlarla faizlerinin önemli bir kısmını geri verdi ve günü yüzde 1,17 artışla 5.008,58 puanda kapattı.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bir süre daha faiz artırımına gideceği ve yüksek faiz ortamının daha uzun süre devam edeceği beklentisiyle borsalarda satış eğiliminin gözlendiğini belirtti.

Analistler, verilere duyarlılığın artmasıyla volatilitenin bir süre daha gündemde kalabileceğini belirterek, ülkede alınan tedbirlerin piyasalara yansıması ve Kahramanmaraş’taki deprem haber akışının takip edilmeye devam edeceğini söyledi.

Analistler, bugünün bilgi gündeminde yurt içinde piyasa katılımcıları anketi, İngiltere’de yurt dışında perakende satışlar, Almanya’da Üretici Fiyat Endeksi ve Euro Bölgesi’ndeki mevcut istikrarın öne çıktığını belirtti. seviyelerinin direnç pozisyonunda olduğunu bildirdi. (EKONOMİ HİZMETİ)

karahallihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu