Haber

Ankara’nın Sincan ilçesinde bir aydır su yok.

– Bu mahalleye yaklaşık bir aydır ASKİ tarafından su verilmemektedir.

ANKARA – Ankara’nın Sincan ilçesine bağlı Temelli Hürriyet Mahallesi’nde vatandaşların iddiasına göre, mahalleye yaklaşık bir aydır ASKİ tarafından su verilmedi.

Ankara’nın Sincan ilçesine bağlı Temelli Hürriyet Mahallesi’ndeki vatandaşlar, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yaklaşık bir aydır mahalleye su vermediklerini söylediler. Mahallede ikamet eden vatandaşlar, bir aydır susuzluk nedeniyle birçok sorunla karşılaştıklarını dile getirdi. Vatandaşlar ASKİ’nin bir an önce mahallelerine su vermesini istiyor.

“ASKİ’yi arıyoruz cevap yok”

Mahalle sakinlerinden Ayten Eldemir, 26 Mayıs’tan bu yana mahalleye su verilmediğini belirterek, “Çok mağduruz. Çocuklarımız okula gidiyor, çok sıkıntı çekiyor. Yatalak hastalarımız var. Hiç umurunda olmadı. Bir ASKİ su getiremez mi? Bilgi alamadık, telefonlar yüzümüze kapatıldı. Evlerimiz, sığınaklarımız pis” dedi.

“Çocuğum susuzluktan enfeksiyon kaptı”

Mahalle sakinlerinden Ebru Acar, yaklaşık bir aydır sularının olmadığını belirterek, “ASKİ’yi arıyoruz, suyunuz gelecek diyorlar. Suyumuz yoktu. Çamaşırlarımız ve bulaşıklar birikti” dedi.

“Vatandaş olarak görülmüyoruz”

Mahalle sakini Emre Can Soner, seçimin ikinci turundan bu yana mahallelerinde su sıkıntısı yaşadıklarını belirterek, “Bölgenize su verdik diyorlar ama biz nedense o suyu göremedik. ASKİ, Beyaz Masa’dan 153’ü arayıp şikayet kaydı oluşturdum.Su insanın suyudur.Kişisel bakımımızı yapamıyoruz, evimizi temizleyemiyoruz. Bulaşık ve çamaşırlarımız var. Böyle zorluklar yaşıyoruz. Vatandaş muamelesi görmüyoruz. Hayvan muamelesi görüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu